CLLE1AX7R1A224M050AC
DigiKey Part Number
445-3397-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLLE1AX7R1A224M050AC
Description
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CLLE1AX7R1A224M050AC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL (Multi-Terminal)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)