CLF7045T-680M-H
DigiKey Part Number
445-9545-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9545-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9545-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF7045T-680M-H
Description
FIXED IND 68UH 1.1A 210 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.1 A 210mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
CLF7045T-680M-H Models
Category
Current - Saturation (Isat)
950mA
DC Resistance (DCR)
210mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)