CLF7045T-471M-CA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 388
Datasheet
470 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 370 mA 1.704Ohm Max Nonstandard
CLF7045T-471M-CA
DigiKey Part Number
445-16184-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF7045T-471M-CA
Description
FIXED IND 470UH 370MA 1.704 OHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CLF7045T-471M-CA Models
Category
Current - Saturation (Isat)
430mA
DC Resistance (DCR)
1.704Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)