CLF7045T-100M-D
DigiKey Part Number
445-9557-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9557-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9557-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF7045T-100M-D
Description
FIXED IND 10UH 2.5A 45.6 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.5 A 45.6mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CLF7045T-100M-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.7A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
45.6mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)