CLF6045T-4R7N-D
DigiKey Part Number
445-15124-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15124-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15124-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF6045T-4R7N-D
Description
FIXED IND 4.7UH 3.2A 29.9 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.2 A 29.9mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
CLF6045T-4R7N-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.5A
DC Resistance (DCR)
29.9mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)