CLF6045T-1R0N-CA
DigiKey Part Number
445-16740-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16740-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF6045T-1R0N-CA
Description
FIXED IND 1UH 4.5A 14.3 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.5 A 14.3mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
CLF6045T-1R0N-CA Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5A
DC Resistance (DCR)
14.3mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)