CLF5030NIT-330M-D
DigiKey Part Number
445-174702-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174702-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174702-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF5030NIT-330M-D
Description
FIXED IND 33UH 880MA 372 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 880 mA 372mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CLF5030NIT-330M-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
940mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
372mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)