CLF12555T-330M-CA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 2.720
Datasheet
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 80.4mOhm Max Nonstandard
CLF12555T-330M-CA
DigiKey Part Number
445-173889-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF12555T-330M-CA
Description
FIXED IND 33UH 2.2A 80.4 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CLF12555T-330M-CA Models
Category
Current - Saturation (Isat)
4A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
80.4mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.476" W (12.50mm x 12.10mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.230" (5.85mm)