CLF10040T-470M-D
DigiKey Part Number
445-9603-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9603-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9603-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF10040T-470M-D
Description
FIXED IND 47UH 1.3A 150 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.3 A 150mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
CLF10040T-470M-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.9A
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.161" (4.10mm)