CKCM25X7R1E103M060AL
DigiKey Part Number
445-10257-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKCM25X7R1E103M060AL
Description
CAP ARRAY 10000PF 25V X7R 0504
Customer Reference
Detailed Description
10000pF Isolated Capacitor 2 Array 25 V X7R 0504 (1410 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CKCM25X7R1E103M060AL Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Capacitors
2
Manufacturer
TDK
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Capacitance
10000pF
Package / Case
0504 (1410 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
0405 (1012 Metric)
Voltage - Rated
25 V
Size / Dimension
0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Dielectric Material
Ceramic
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)