CKCA43CH1H680K100AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
68pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V CH 1206 (3216 Metric)
CKCA43CH1H680K100AA
DigiKey Part Number
445-10069-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKCA43CH1H680K100AA
Description
CAP ARRAY 68PF 50V CH 1206
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CKCA43CH1H680K100AA Models
Category
Number of Capacitors
4
Manufacturer
TDK
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
CH
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
68pF
Supplier Device Package
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)