CK45-R3AD331K-NR | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 445-2719-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CK45-R3AD331K-NR |
Description | CAP CER 330PF 1KV RADIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor R Radial, Disc |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CK45-R3AD331K-NR Models |
Category | Operating Temperature -25°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Voltage, Low Dissipation Factor |
Capacitance | Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm) |
Tolerance ±10% | Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm) |
Voltage - Rated | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |