CK45-B3AD681KYNN is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 943
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 760
Datasheet
In Stock: 789
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Parametric Equivalent
In Stock: 114
In Stock: 133
680 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor B Radial, Disc
CK45-B3AD681KYNN
DigiKey Part Number
CK45-B3AD681KYNN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CK45-B3AD681KYNN
Description
CAP CER 680PF 1KV RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CK45-B3AD681KYNN Models
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)