CGJ3E2C0G1H6R8D080AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
6.8 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CGJ3E2C0G1H6R8D080AA
DigiKey Part Number
445-13337-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ3E2C0G1H6R8D080AA
Description
CAP CER 6.8PF 50V C0G 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CGJ3E2C0G1H6R8D080AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)