CGA9P3X7S2A156M250KB
DigiKey Part Number
445-7948-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7948-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7948-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA9P3X7S2A156M250KB
Description
CAP CER 15UF 100V X7S 2220
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CGA9P3X7S2A156M250KB Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)