CGA8P3X7T2E105M250KA
DigiKey Part Number
445-13130-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13130-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13130-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA8P3X7T2E105M250KA
Description
CAP CER 1UF 250V X7T 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7T 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA8P3X7T2E105M250KA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)