CGA8N1C0G3F271K230KA
DigiKey Part Number
445-13095-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13095-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13095-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA8N1C0G3F271K230KA
Description
CAP CER 270PF 3KV C0G 1812
Customer Reference
Detailed Description
270 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CGA8N1C0G3F271K230KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Obsolete
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)