CGA8M2NP01H104J200KA
DigiKey Part Number
445-13103-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13103-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA8M2NP01H104J200KA
Description
CAP CER 0.1UF 50V NP0 1812
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA8M2NP01H104J200KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)