CGA8L1X7R3A472K160KA
DigiKey Part Number
445-13108-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13108-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13108-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA8L1X7R3A472K160KA
Description
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CGA8L1X7R3A472K160KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)