CGA6P3X7T0E107M250AB
DigiKey Part Number
445-CGA6P3X7T0E107M250ABTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA6P3X7T0E107M250ABCT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA6P3X7T0E107M250ABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6P3X7T0E107M250AB
Description
CAP CER 100UF 2.5V X7T 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF ±20% 2.5V Ceramic Capacitor X7T 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA6P3X7T0E107M250AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.114" (2.90mm)