CGA6L2X7R1H105K160AE
DigiKey Part Number
445-173738-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173738-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173738-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6L2X7R1H105K160AE
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CGA6L2X7R1H105K160AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)