CGA5L1X8R1E335K160AD is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 4.809
Datasheet
3.3 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
CGA5L1X8R1E335K160AD
DigiKey Part Number
445-174838-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5L1X8R1E335K160AD
Description
CAP CER 3.3UF 25V X8R 1206 EPOXY
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CGA5L1X8R1E335K160AD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable, High Temperature
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)