CGA5H2X8R1E684K115AD
DigiKey Part Number
445-10016-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5H2X8R1E684K115AD
Description
CAP CER 0.68UF 25V 1206 EPOXY
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5H2X8R1E684K115AD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable, High Temperature
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)