CGA5F2X8R1H154K085AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 5.316
Datasheet
0.15 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
CGA5F2X8R1H154K085AA
DigiKey Part Number
445-12993-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5F2X8R1H154K085AA
Description
CAP CER 0.15UF 50V X8R 1206
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CGA5F2X8R1H154K085AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)