CGA4J2X7R1H154K125AD
DigiKey Part Number
445-9929-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9929-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9929-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J2X7R1H154K125AD
Description
CAP CER 0.15UF 50V 0805 EPOXY
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CGA4J2X7R1H154K125AD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)