CGA3EAC0G2A152J080AC
DigiKey Part Number
445-16153-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16153-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16153-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3EAC0G2A152J080AC
Description
CAP CER 1500PF 100V C0G 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3EAC0G2A152J080AC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)