CGA3E2X8R2A103K080AD
DigiKey Part Number
445-8825-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8825-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8825-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2X8R2A103K080AD
Description
CAP CER 10000PF 100V 0603 EPOXY
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E2X8R2A103K080AD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)