CGA3E2X8R1H103K080DA
DigiKey Part Number
445-CGA3E2X8R1H103K080DATR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA3E2X8R1H103K080DACT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA3E2X8R1H103K080DADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2X8R1H103K080DA
Description
AUTOMOTIVE GRADE,0603,X8R,50V,10
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)