CGA3E2C0G1H331J080AE
DigiKey Part Number
445-CGA3E2C0G1H331J080AETR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA3E2C0G1H331J080AECT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA3E2C0G1H331J080AEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2C0G1H331J080AE
Description
CAP CER 330PF 50V C0G 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E2C0G1H331J080AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)