CGA3E1X7T0J106M080AC
DigiKey Part Number
445-CGA3E1X7T0J106M080ACTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA3E1X7T0J106M080ACCT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA3E1X7T0J106M080ACDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E1X7T0J106M080AC
Description
CAP CER 10UF 6.3V X7T 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7T 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)