CGA2B2NP02A221J050BA
DigiKey Part Number
445-CGA2B2NP02A221J050BATR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA2B2NP02A221J050BACT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA2B2NP02A221J050BADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA2B2NP02A221J050BA
Description
CAP CER 220PF 100V NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CGA2B2NP02A221J050BA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)