CD85-B2GA471KYGKA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 6.916
Datasheet
470 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor B Radial, Disc
CD85-B2GA471KYGKA
DigiKey Part Number
CD85-B2GA471KYGKA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD85-B2GA471KYGKA
Description
CAP CER 470PF 440VAC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD85-B2GA471KYGKA Models
Category
Features
High Voltage
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C