CD75-E2GA681MYNS
DigiKey Part Number
445-2408-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD75-E2GA681MYNS
Description
CAP CER 680PF 250VAC RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±20% 250V Ceramic Capacitor E Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CD75-E2GA681MYNS Models
Category
Features
High Voltage
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C