CD14-E2GA332MYGS
DigiKey Part Number
CD14-E2GA332MYGS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD14-E2GA332MYGS
Description
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±20% 250V Ceramic Capacitor E Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CD14-E2GA332MYGS Models
Category
Features
High Voltage
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.531" Dia (13.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C