CC45SL3JD220JYVNA
DigiKey Part Number
445-CC45SL3JD220JYVNACT-ND - Cut Tape (CT)
445-CC45SL3JD220JYVNATB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC45SL3JD220JYVNA
Description
CAP CER 22PF 6KV SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±5% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
EDA/CAD Models
CC45SL3JD220JYVNA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)