CC45SL3DD151JYNNA
DigiKey Part Number
445-181671-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC45SL3DD151JYNNA
Description
CAP CER 150PF 2KV SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
EDA/CAD Models
CC45SL3DD151JYNNA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)