CC45SL3AD221JYVNA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC45SL3AD221JYVNA |
Description | CAP CER 220PF 1KV SL RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC45SL3AD221JYVNA Models |
Category | Operating Temperature -25°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Voltage, Low Dissipation Factor |
Series | Applications |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Radial, Disc |
Capacitance | Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm) |
Tolerance ±5% | Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm) |
Voltage - Rated | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |