CC45SL3AD221JYVNA
DigiKey Part Number
445-175500-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175500-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC45SL3AD221JYVNA
Description
CAP CER 220PF 1KV SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC45SL3AD221JYVNA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage, Low Dissipation Factor
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)