C4532X7R1H475M200KB
DigiKey Part Number
445-1448-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1448-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1448-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7R1H475M200KB
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532X7R1H475M200KB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)