C4532CH2J153K250KA
DigiKey Part Number
445-11931-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-11931-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532CH2J153K250KA
Description
CAP CER 0.015UF 630V CH 1812
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor CH 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532CH2J153K250KA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)