C4532CH1H104J200KA
DigiKey Part Number
445-11907-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-11907-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532CH1H104J200KA
Description
CAP CER 0.1UF 50V CH 1812
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor CH 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C4532CH1H104J200KA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)