C2012JB1E156M125AC
DigiKey Part Number
445-11470-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-11470-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012JB1E156M125AC
Description
CAP CER 15UF 25V JB 0805
Customer Reference
Detailed Description
15 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012JB1E156M125AC Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Obsolete
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)