C2012CH2A472K125AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 579
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 1.375
Datasheet
Similar
In Stock: 290.640
Similar
In Stock: 50
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor CH 0805 (2012 Metric)
C2012CH2A472K125AA
DigiKey Part Number
445-11372-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012CH2A472K125AA
Description
CAP CER 4700PF 100V CH 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2012CH2A472K125AA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)