C2012C0G2W331J060AE
DigiKey Part Number
445-180303-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180303-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180303-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012C0G2W331J060AE
Description
CAP CER 330PF 450V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012C0G2W331J060AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)