C1608CH2A681J080AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 1.532
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 113.296
Datasheet
Similar
Upgrade
KEMET
KEMET
Knowles Syfer
Knowles Syfer
YAGEO
680 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor CH 0603 (1608 Metric)
C1608CH2A681J080AA
DigiKey Part Number
445-11155-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-11155-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1608CH2A681J080AA
Description
CAP CER 680PF 100V CH 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1608CH2A681J080AA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)