C1608CH1H821J080AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 12
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 21.982
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 655
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
820 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor CH 0603 (1608 Metric)
C1608CH1H821J080AA
DigiKey Part Number
445-11102-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1608CH1H821J080AA
Description
CAP CER 820PF 50V CH 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1608CH1H821J080AA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Obsolete
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)