C0603X6S1C222M030BA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 13.335
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 27.122
Datasheet
Similar
Murata Electronics
2200 pF ±20% 16V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)
C0603X6S1C222M030BA
DigiKey Part Number
445-13715-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X6S1C222M030BA
Description
CAP CER 2200PF 16V X6S 0201
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X6S1C222M030BA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Obsolete
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)