C0603CH1E0R5C030BA
DigiKey Part Number
445-10653-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603CH1E0R5C030BA
Description
CAP CER 0.5PF 25V CH 0201
Customer Reference
Detailed Description
0.5 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor CH 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0603CH1E0R5C030BA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Obsolete
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)