BCL3520FT-R15M-D
DigiKey Part Number
445-BCL3520FT-R15M-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-BCL3520FT-R15M-DCT-ND - Cut Tape (CT)
445-BCL3520FT-R15M-DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BCL3520FT-R15M-D
Description
FIXED IND 0.15UF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 nH Shielded Wirewound Inductor 15.7 A 3.7mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
13.4A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
3.7mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.138" L x 0.130" W (3.50mm x 3.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)