BCL322520RT-680M-D
DigiKey Part Number
445-BCL322520RT-680M-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-BCL322520RT-680M-DCT-ND - Cut Tape (CT)
445-BCL322520RT-680M-DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BCL322520RT-680M-D
Description
FIXED IND 68UH 620MA 1.63 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 620 mA 1.63Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.63Ohm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
680mA